Prémiové materiály na obleky? Najdete u nás v Bespoken Store.

Prémiové materiály na obleky? Najdete u nás v Bespoken Store.

Ikona kalendáře 21. 9. 2023

Tímto příspěvkem startujeme sérii, ve které bychom Vám rádi blíže představili naše oblíbené výrobce látek, ze kterých tvoříme pánské outfity. Prvním je Vitale Barberis Canonico.

Vitale Barberis Canonico je italský výrobce látek založen již v roce 1663. Nachází se v Pratriveru, necelých 100 km severovýchodně od Turína na severozápadě Itálie. Společnost zůstala rodinným podnikem po 13 generací a současným kreativním ředitelem je Francesco Barberis Canonico.


V polovině devatenáctého století se Giuseppe Barberis Canonico po transformaci způsobené průmyslovou revolucí rozhodl zvýšit výrobu ve spolupráci se společností Maurizio Sella, která již své výrobní procesy zautomatizovala. Později se jeho syn, také jménem Giuseppe, zaměřil na zvýšení počtu strojů, které společnost používala, a pronajal si továrnu na vlnu ve Flecchii. Když v roce 1868 dorazily první mechanické rámy, veškeré tkací, barvířské, kartáčovací a navlékací činnosti byly soustředěny do továrny Pratrivero. 


Největším zákazníkem společnosti je italská továrna na látky a luxusní pánský módní dům Ermenegildo Zegna.


V roce 2012 si značka Ferrari vybrala Barberis pro projekt „šitý na míru“, který zahrnoval možnost personalizace vozu látkami Vitale Barberis Canonico. Od roku 2013, v roce 350. výročí podnikání s vlnou rodiny Barberis Canonico, se vlnárna stala členem Gli Henokiens, mezinárodního sdružení vyhrazeného pro rodinné podniky s minimálně dvousetletou historií.


V roce 2016 Vitale Barberis Canonico otevřela historický archiv látek a kolekcí od 19. století po současnost. Roční produkce se blíží devíti milionům metrů ročně.


Zdroj:

https://vitalebarberiscanonico.com/who-we-are/our-history/

https://www.alainelkanninterviews.com/francesco-barberis-canonico/

Neradi čtěte? Pojďte si radši navrhnout košili.

Pánský konfigurátor Dámský konfigurátor