Anatomie kvality

Anatomie kvality

Datum 16. 11. 2020

Každá košile Bespoken je unikát, na kterém si dáváme velmi záležet. V tomto příspěvku přibližujeme anatomii našich košil a popisujeme, co konkrétně dělá košile Bespoken tak výjimečnými.

Nejde o měřenky – Neupravujeme konfekci, ani nešijeme z měřenkových (made to measure) šablon. Každá košile je unikát, který šijeme pouze a jen na vaše míry. Díky tomu dokonale sedí. A to garantujeme.

Prémiové materiály – Šijeme pouze z prémiových látek, kterých aktuálně nabízíme přes 120. Původ a kvalita našich látek jsou pro nás srdečními záležitostmi. Proto jsme se o nich rozepsali už dříve v samostatných příspěvcích.

Úzké a čisté – Takové jsou naše francouzské švy. Oproti overlockům a dvojitým švům, které jsou typické pro konfekci a měřenky, jsou francouzské švy sofistikovanějším a pracnějším způsobem sešití jednotlivých dílů košile. Výsledkem jsou ale nezaměnitelně jemné a čisté švy, na kterých jde vidět pouze jedna stehová linie. Jde o standard metody bespoke, který jsme minimalizovali na šířku 3 mm.

Husté švy – Švy našich košil mají 7-8 stehů na jeden centimetr (standardem konfekčních košil je 3 až 5 stehů na centimetr). U velice jemných látek se nám daří umístit dokonce 9 až 10 stehů na centimetr. Díky tomu švy skvěle vypadají a košile jsou extrémně pevné a slouží dlouhé roky.

Dělené sedlo – Sedlo každé košile (díl na zádech umístěný přímo pod límcem) je vždy rozděleno na dvě části. Díky tomu košile skvěle kopírují tvar vašich zad.

Luxusní krčkované knoflíky – Naše knoflíky jsou vyráběny z pravé perleti nebo z vysoce kvalitní plastové pryskyřice. Jde o malý detail, který ale zaručuje luxusní vzhled každé košile a její dlouhou životnost. Knoflíky navíc krčkujeme – díky čemuž jsou uchycené dále od látky, lépe se zapínají a nekrčí látku v okolí zapnutého knoflíku.

Horizontální knoflíková dírka – Poslední dírka je u košil Bespoken vždy natočena horizontálně. Jde o drobnost, která ale zaručuje větší volnost při vašem pohybu a díky které košile netáhne, když se posadíte.

Vyjímatelné stojáčky – Stojáčky v našich límcích jsou vždy kovové a vyjímatelné (pokud nám do poznámky nenapíšete, že chcete stojáčky do límce zašít). Díky tomu mají límce košil Bespoken vždy skvělý tvar.

Návaznost vzorů – Vzory na jednotlivých dílech košile ladíme tak, aby na sebe co nejlépe navazovali. Jde o pracný detail, který našim košilím dodává punc důvtipu a originality.

Decentní branding – Košili vyrobenou na míru není vhodné kazit viditelným logem. To by odtahovalo pozornost od dokonalého zpracování. Jde především o vás a vaši košili a o to, jak skvěle vám sedí a z jakého je materiálu je vyrobena. Značka následuje až poté. To plně respektujeme. Proto na košilích Bespoken najdete pouze velmi decentní branding, který neodtahuje pozornost.

Ekologicky udržitelná výroba – Na naší ekologické stopě nám velmi záleží (obdobně jako na stopě kohoutí). O slow fashion jsme se ostatně zmínili naposledy. Celou výrobu (včetně vstupních materiálů) se proto snažíme koncentrovat do jednoho místa. A to se nám daří. Už více, než 30 procent nabízených látek je vyrobeno z bavlny vypěstované v blízkosti místa, kde je zpracována na látku a kde je následně ušita samotná košile.

Neradi čtěte? Pojďte si radši navrhnout košili.

Pánský konfigurátor Dámský konfigurátor