Anatomie Bespoken kvality

Anatomie Bespoken kvality

Ikona kalendáře 16. 11. 2020

Každá košile Bespoken je unikát, na kterém si dáváme extrémně záležet. Co ale konkrétně dělá košile Bespoken tak výjimečnými?

Každá košile je originál

Neupravujeme konfekci, ani nešijeme z měřenkových (made to measure) šablon. Každá košile je unikát vyrobená metodou Online Custom přímo pro vás na vaše míry. Díky tomu dokonale sedí. A to garantujeme.

Prémiové materiály

Šijeme pouze z prémiových látek a přes to nejede vlak. Aktuálně jich nabízíme přes 120. Původ a kvalita našich látek jsou pro nás srdečními záležitostmi. Většina látek je proto utkána z dlouhovlákné egejské nebo egyptské bavlny. 

Úzké a čisté

Takové jsou naše francouzské švy. Oproti overlockům a dvojitým švům, které jsou typické pro konfekci a měřenky, jsou francouzské švy sofistikovanějším a pracnějším způsobem sešití jednotlivých dílů košile. Výsledkem jsou ale nezaměnitelně jemné a čisté švy, na kterých jde vidět pouze jedna stehová linie. Jde o standard metody bespoke, který jsme minimalizovali na šířku 3 mm.

Husté švy

Švy našich košil mají 8 stehů na jeden centimetr (standardem konfekčních košil je 3 až 5 stehů na centimetr). U velice jemných látek se nám daří umístit dokonce 9 až 10 stehů na centimetr. Díky tomu švy skvěle vypadají a košile jsou extrémně pevné a slouží dlouhé roky.

Dělené sedlo

Sedlo každé košile (díl na zádech umístěný přímo pod límcem) je vždy rozděleno na dvě části. Dělené sedlo zajišťuje, že košile skvěle kopírují tvar vašich zad.

Luxusní krčkované knoflíky

Naše knoflíky jsou vyráběny z pravé perleti nebo z vysoce kvalitní plastové pryskyřice. Jde o malý detail, který ale zaručuje luxusní vzhled každé košile a její dlouhou životnost. Knoflíky navíc krčkujeme – díky čemuž jsou uchycené dále od látky, lépe se zapínají a nekrčí látku v okolí zapnutého knoflíku.

Horizontální knoflíková dírka

Poslední dírka je u košil Bespoken vždy natočena horizontálně. Jde o drobnost, která ale zaručuje větší volnost při vašem pohybu a díky které košile netáhne, když se posadíte.

Vyjímatelné stojáčky

Stojáčky v našich límcích jsou vždy vyjímatelné (vyjma límců s knfolíky). Díky tomu mají límce košil Bespoken vždy skvělý tvar.

Návaznost vzorů

Vzory na jednotlivých dílech košile ladíme tak, aby na sebe co nejlépe navazovaly (zřejmé je to například na děleném sedle a rukávu). Jde o pracný detail, který našim košilím dodává punc důvtipu a originality.

Decentní branding

Košili vyrobenou na míru není vhodné kazit viditelným logem. To by odtahovalo pozornost od dokonalého zpracování. Jde především o vás a vaši košili a o to, jak skvěle vám sedí a z jakého je materiálu je vyrobena. Značka následuje až poté. To plně respektujeme. Proto na košilích Bespoken najdete pouze velmi decentní branding, který neodtahuje pozornost.

Ekologicky udržitelná výroba

Jsme fanoušci slow fashion. Každá košile je ušita na konkrétního zákazníka. Látku stříháme podle rozměrů dané košile. Takže žádné zbytečné plýtvání látkou. Košile jsou navíc ušity tak kvalitně, že při správné péči Vám pohodlně vydrží mnoho let. Takže nemusíte šatník zbytečně často obměňovat. A navíc košile šijeme jen kousek od místa, kde se většina bavlny pro jejich výrobu i pěstuje. Efektivně tak snižujeme naši ekologickou stopu na minimum. 

Neradi čtěte? Pojďte si radši navrhnout košili.

Pánský konfigurátor Dámský konfigurátor