Holland & Sherry - luxusní anglické oblekoviny

Ikona kalendáře 12. 10. 2023

Holland & Sherry je producentem látek založen v Londýně v roce 1836 Stephenem Georgem Hollandem a Frederickem Sherrym. Od března 2003 ji vlastní společnost Individualized Apparel Group.

Číst článek
Loro Piana v Bespoken Store 🐑🧵

Loro Piana v Bespoken Store 🐑🧵

Loro Piana je italská společnost specializující se na oděvy a textilní výrobky, prohlašující se za největšího světového výrobce kašmíru. Byla založena v roce 1924. Loro Piana je nyní ve vlastnictví francouzského nadnárodního holdingu a konglomerátu LVMH.

Číst článek
Z jakých košilovin šijeme?

Z jakých košilovin šijeme?

Ačkoliv s oblibou objevujeme nové výrobce košilových látek, tři z nich hrají v naší dílně prim. Tato trojice přitom patří mezi ty nejzkušenější producenty košilovin vůbec. Jejich látky jsme si tak oblíbili, že tvoří základ naší nabídky a větší část produkce.

Číst článek
Evoluce košil

Evoluce košil

V současné době nosí košile muži i ženy, a to na desítky různých způsobů. Přestože v posledních přibližně pěti desetiletích účel košil zůstal takřka neměnný, dříve si prošel bouřlivým a zdlouhavým vývojem. Tento článek jsme se proto rozhodli věnovat právě evoluci nošení košil. 

Číst článek
Proč nosit košili?

Proč nosit košili?

Na tomto blogu naleznete mnoho témat – od zajímavostí o materiálech, ze kterých se košile šijí, přes původ těch kterých vzorů, až po proces výroby košile. Je ale také důležité si položit otázku, která všem předchází: Proč košili vůbec nosit?

Číst článek
Konfekce, Made to Measure nebo Online Custom?

Konfekce, Made to Measure nebo Online Custom?

Dokonalý střih je základním atributem skvěle vypadající košile. Až poté následuje materiál, zpracování a značka. Pokud košile nesedí perfektně, tak jednoduše nebude vypadat dobře a nezachrání to ani luxusní materiál nebo známý brand výrobce. Obecně rozlišujeme čtyři základní způsoby výroby košile, od kterých se střih odvíjí. 

Číst článek

Neradi čtěte? Pojďte si radši navrhnout košili.

Pánský konfigurátor Dámský konfigurátor